Sidro gamyba: Mangrove Jack's Pear Cider

:homebrewing: :sidras:

Šis įrašas labiau skirtas atsižymėti, kad vėl gaminau sidrą, nei, kad ką nors naujo išradau. Sidrą gaminu kartą metuose - ankstesnis aprašymas čia. Parginde jį išdalinu draugams, nes man pačiam jis nelabai patinka :-) Bet visi, kurie paragauja - labai giria. Tad visada verta turėt vieną ar kitą butelį barteriui :-) Nors Mangrove Jack’s gamybos instrukcijoje rašoma, kad jis geriamas po mėnesio - man labiau patinka palaikyti bent pusmetį ar metus. Tada gėrimas labiau atsiskleidžia, suvienodėja skoniai.

Šį kartą visgi dariau kelis dalykus skirtingai, nei paskutinį kartą:

  • Vietoj stalo cukraus dėjau gliukozę. Nors, tiesą sakant, cukrus sidro nesugadino, bet gliukozė turėtų labiau tikti. Planavau vietoj gliukozės pilti sausą salyklo ekstraktą, bet gliukozės kilogramo kaina yra 4.5€, o pusės kg DME - 10€ (reiktų dviejų pakų). Pats sidro pakas kainuoja 31€, tad dar 20 išmest ant “cukraus” būtų per daug.
  • Pirmą kartą sidrą fermentuosiu savo plieniniame fermenteryje. Fermentavimo procesas turėtų būti sklandesnis, dėl mažesnių temperatūros svyravimų lyginant su plastikiniu. Įdomu kaip tai atsispindės skonyje.

Išlaidos:

  • 30,95€ Mangrove Jack’s kriaušių sidras
  • 4,5€ 1kg gliukozės

Viso: 35,45€ už 23l sidro.